Norge - 3rd Division 2017 - Statistik och oddsjämförelser

Inga matcher hittades för de kommande två veckorna

Spelschema
Grupp 1
#
Lag
M
V
O
F
Mål
P
Form
Nästa
 
1
Moss FK
MFK
Moss FK
26
20
3
3
88:22
63
  • V
  • V
  • V
  • V
  • O
2
Orn-Horten
O-H
Orn-Horten
26
16
4
6
60:29
52
  • V
  • F
  • F
  • V
  • V
3
Kvik Halden FK
HLD
Kvik Halden FK
26
15
4
7
77:36
49
  • F
  • O
  • V
  • V
  • F
4
Oppsal IF
OPP
Oppsal IF
26
14
3
9
58:49
45
  • F
  • V
  • F
  • F
  • V
5
Krakeroy
KRA
Krakeroy
26
12
4
10
35:35
40
  • F
  • F
  • V
  • V
  • V
6
Vestfossen
VES
Vestfossen
26
13
1
12
46:50
40
  • V
  • V
  • V
  • V
  • O
7
Ullern
ULL
Ullern
26
11
6
9
40:38
39
  • V
  • O
  • V
  • F
  • F
8
Drobak-Frogn
DRO
Drobak-Frogn
26
10
6
10
56:53
36
  • V
  • V
  • V
  • V
  • V
9
Stromsgodset IF 2
STR
Stromsgodset IF 2
26
11
3
12
48:56
36
  • V
  • O
  • F
  • F
  • V
10
Ostsiden
OST
Ostsiden
26
10
5
11
54:44
35
  • F
  • O
  • V
  • F
  • F
11
Sarpsborg Sparta 2
SS2
Sarpsborg Sparta 2
26
10
5
11
55:54
35
  • F
  • F
  • F
  • F
  • V
12
SPRINT / JELØY
S/J
SPRINT / JELØY
26
8
2
16
37:62
26
  • V
  • V
  • F
  • V
  • F
13
Holmen
HOL
Holmen
26
4
5
17
22:65
17
  • F
  • F
  • F
  • F
  • F
14
Odd BK III
ODD
Odd BK III
26
2
1
23
28:111
7
  • F
  • F
  • F
  • F
  • F
Grupp 2
#
Lag
M
V
O
F
Mål
P
Form
Nästa
 
1
Stabaek Fotball 2
SB2
Stabaek Fotball 2
26
21
0
5
98:25
63
  • V
  • V
  • V
  • V
  • V
2
Lyn
LYN
Lyn
26
20
3
3
71:35
63
  • O
  • O
  • V
  • V
  • V
3
Eidsvold Turn
EID
Eidsvold Turn
26
19
1
6
60:24
58
  • V
  • F
  • V
  • V
  • V
4
Korsvoll
KOR
Korsvoll
26
14
4
8
51:38
46
  • O
  • V
  • F
  • F
  • F
5
Tynset
TYN
Tynset
26
12
2
12
37:49
38
  • F
  • V
  • F
  • F
  • V
6
Frigg Oslo FK
FRI
Frigg Oslo FK
26
11
3
12
55:44
36
  • F
  • O
  • V
  • F
  • F
7
FK Gjovik-Lyn
G-L
FK Gjovik-Lyn
26
10
4
12
47:61
34
  • V
  • V
  • F
  • F
  • F
8
Valdres FK
VAL
Valdres FK
26
10
3
13
39:43
33
  • F
  • F
  • V
  • V
  • F
9
Lokomotiv Oslo
LOS
Lokomotiv Oslo
26
9
6
11
36:44
33
  • F
  • V
  • V
  • V
  • V
10
Ready
RDY
Ready
26
9
3
14
43:56
30
  • V
  • F
  • F
  • V
  • V
11
Lillehammer FK
LIL
Lillehammer FK
26
8
5
13
54:57
29
  • V
  • F
  • F
  • F
  • V
12
Flisa
FLI
Flisa
26
6
3
17
32:76
21
  • F
  • F
  • V
  • F
  • F
13
Raufoss IL 2
RA2
Raufoss IL 2
26
5
5
16
32:58
20
  • V
  • F
  • F
  • F
  • F
14
Redalen
RED
Redalen
26
4
6
16
34:79
18
  • F
  • V
  • F
  • V
  • F
Grupp 3
#
Lag
M
V
O
F
Mål
P
Form
Nästa
 
1
Flekkeroy
FLE
Flekkeroy
26
21
2
3
76:29
65
  • V
  • V
  • V
  • O
  • O
2
Pors Grenland
POG
Pors Grenland
26
16
3
7
84:43
51
  • V
  • V
  • V
  • V
  • O
3
Madla
MAD
Madla
26
12
6
8
52:48
42
  • F
  • V
  • F
  • V
  • V
4
FK Tønsberg
FKT
FK Tønsberg
26
11
7
8
48:41
40
  • F
  • V
  • F
  • O
  • F
5
Sola
SOL
Sola
26
11
5
10
46:35
38
  • V
  • V
  • F
  • F
  • O
6
Viking FK 2
VI2
Viking FK 2
26
11
4
11
52:53
37
  • F
  • F
  • V
  • V
  • F
7
Start 2
ST2
Start 2
26
11
3
12
49:43
36
  • F
  • V
  • F
  • F
  • F
8
Halsen IF
HAL
Halsen IF
26
11
2
13
61:69
35
  • V
  • F
  • V
  • V
  • V
9
Staal Jorpeland
SJO
Staal Jorpeland
26
10
3
13
59:63
33
  • F
  • O
  • V
  • V
  • V
10
Brodd
BRO
Brodd
26
9
6
11
47:53
33
  • O
  • F
  • F
  • F
  • F
11
Sandnes Ulf 2
SU2
Sandnes Ulf 2
26
9
4
13
50:59
31
  • V
  • F
  • F
  • V
  • V
12
Lura
LUR
Lura
26
8
6
12
36:52
30
  • O
  • O
  • F
  • F
  • V
13
Bryne 2
BR2
Bryne 2
26
8
6
12
41:70
30
  • V
  • F
  • V
  • F
  • O
14
Express IL
EXP
Express IL
26
3
5
18
28:71
14
  • F
  • F
  • V
  • F
  • F
Grupp 4
#
Lag
M
V
O
F
Mål
P
Form
Nästa
 
1
Brattvag
BRA
Brattvag
26
17
5
4
78:27
56
  • V
  • V
  • V
  • O
  • V
2
Lysekloster
LYS
Lysekloster
26
17
5
4
55:32
56
  • V
  • V
  • V
  • V
  • V
3
Herd
HER
Herd
26
12
6
8
57:48
42
  • F
  • V
  • V
  • V
  • O
4
FK Fyllingsdalen
FYL
FK Fyllingsdalen
26
12
5
9
61:50
41
  • V
  • F
  • F
  • F
  • V
5
Sotra Sportsklubb
SOT
Sotra Sportsklubb
26
12
5
9
52:43
41
  • F
  • F
  • V
  • O
  • F
6
Varegg
VAR
Varegg
26
12
4
10
51:54
40
  • V
  • V
  • F
  • F
  • F
7
Spjelkavik
SPJ
Spjelkavik
26
8
11
7
45:44
35
  • V
  • F
  • O
  • V
  • F
8
Forde
FÖR
Forde
26
9
7
10
47:49
34
  • F
  • V
  • O
  • V
  • O
9
Brann 2
BR2
Brann 2
26
8
6
12
48:47
30
  • F
  • F
  • F
  • F
  • F
10
Stord
STO
Stord
26
8
6
12
48:58
30
  • V
  • V
  • F
  • V
  • F
11
Os
OS
Os
26
8
6
12
45:55
30
  • F
  • O
  • O
  • F
  • V
12
FK Haugesund 2
HA2
FK Haugesund 2
26
7
6
13
37:60
27
  • F
  • F
  • O
  • V
  • V
13
Fjora FK
FJO
Fjora FK
26
7
5
14
41:73
26
  • V
  • F
  • V
  • F
  • V
14
Aalesund 2
AA2
Aalesund 2
26
4
5
17
35:60
17
  • F
  • O
  • F
  • F
  • F
Grupp 5
#
Lag
M
V
O
F
Mål
P
Form
Nästa
 
1
STJØRDALS / BLINK
STO
STJØRDALS / BLINK
26
19
2
5
81:45
59
  • F
  • V
  • F
  • V
  • F
2
Kolstad
KOL
Kolstad
26
13
4
9
66:53
43
  • O
  • V
  • V
  • V
  • F
3
Steinkjer
STE
Steinkjer
26
12
4
10
65:61
40
  • V
  • F
  • V
  • V
  • O
4
Junkeren
JUN
Junkeren
26
11
6
9
61:59
39
  • V
  • F
  • V
  • V
  • O
5
Rosenborg BK 2
RO2
Rosenborg BK 2
26
10
7
9
68:43
37
  • V
  • F
  • O
  • V
  • V
6
Orkla
ORK
Orkla
26
10
7
9
54:51
37
  • V
  • O
  • O
  • V
  • V
7
Molde FK 2
MF2
Molde FK 2
26
12
1
13
52:53
37
  • F
  • F
  • V
  • F
  • V
8
Verdal
VER
Verdal
26
9
10
7
43:44
37
  • F
  • V
  • F
  • O
  • V
9
Mo IL
Mo
Mo IL
26
11
4
11
58:60
37
  • V
  • V
  • F
  • O
  • F
10
Träff
TRÄ
Träff
26
10
6
10
45:48
36
  • F
  • V
  • V
  • F
  • F
11
Tillerbyen FK
TIL
Tillerbyen FK
26
10
5
11
47:50
35
  • O
  • V
  • V
  • F
  • V
12
Strindheim IL
STR
Strindheim IL
26
9
5
12
53:64
32
  • V
  • O
  • F
  • F
  • O
13
Sverresborg
SVE
Sverresborg
26
6
5
15
56:78
23
  • F
  • F
  • F
  • F
  • O
14
Mosjoen IL
MSJ
Mosjoen IL
26
5
4
17
38:78
19
  • F
  • F
  • F
  • F
  • F
Grupp 6
#
Lag
M
V
O
F
Mål
P
Form
Nästa
 
1
Mjolner FK
MJO
Mjolner FK
26
20
2
4
72:31
62
  • V
  • F
  • V
  • V
  • V
2
Senja FK
SEN
Senja FK
27
17
0
10
63:34
51
  • F
  • F
  • V
  • V
  • V
3
Sortland IL
SOR
Sortland IL
27
15
3
9
49:42
48
  • V
  • V
  • V
  • V
  • F
4
Skjetten
SKJ
Skjetten
26
13
3
10
46:43
42
  • V
  • F
  • V
  • F
  • F
5
Lørenskog IF
LÖR
Lørenskog IF
26
12
5
9
54:36
41
  • F
  • V
  • V
  • F
  • V
6
Harstad
HAR
Harstad
26
11
6
9
44:39
39
  • F
  • O
  • F
  • F
  • O
7
Skjervoy
SK
Skjervoy
26
11
4
11
58:65
37
  • V
  • V
  • V
  • V
  • F
8
Floya
FLO
Floya
26
9
8
9
42:39
35
  • V
  • O
  • F
  • V
  • V
9
Lillestrom SK 2
LI2
Lillestrom SK 2
26
10
5
11
43:43
35
  • V
  • O
  • F
  • O
  • V
10
Skedsmo
SKE
Skedsmo
26
9
8
9
39:41
35
  • F
  • O
  • F
  • F
  • O
11
FUNNEFOSS / VORMSUND
FUV
FUNNEFOSS / VORMSUND
26
10
5
11
46:50
35
  • V
  • V
  • V
  • O
  • V
12
Tromso IL 2
TIL2
Tromso IL 2
26
6
6
14
42:64
24
  • F
  • F
  • F
  • V
  • F
13
Alta 2
AL2
Alta 2
26
5
3
18
23:64
18
  • F
  • F
  • F
  • F
  • F
14
Salangen
SAL
Salangen
26
5
2
19
43:73
17
  • F
  • V
  • F
  • F
  • F
Alla tabeller
Omgång 26
  • AL2
    Alta 2
    2-3
    SKJ
    Skjetten
  • LI2
    Lillestrom SK 2
    3-0
    TIL2
    Tromso IL 2
  • RDY
    Ready
    1-0
    TYN
    Tynset
  • SOT
    Sotra Sportsklubb
    0-1
    FYL
    FK Fyllingsdalen
  • SB2
    Stabaek Fotball 2
    8-0
    RED
    Redalen
  • FLI
    Flisa
    0-3
    LIL
    Lillehammer FK
  • HA2
    FK Haugesund 2
    1-5
    STO
    Stord
  • FJO
    Fjora FK
    1-0
    HER
    Herd
  • BR2
    Bryne 2
    2-1
    VI2
    Viking FK 2
  • LUR
    Lura
    2-2
    BRO
    Brodd
  • EXP
    Express IL
    0-3
    POG
    Pors Grenland
  • HAL
    Halsen IF
    2-1
    FKT
    FK Tønsberg
  • SU2
    Sandnes Ulf 2
    2-1
    MAD
    Madla
  • FLE
    Flekkeroy
    4-1
    SJO
    Staal Jorpeland
  • ST2
    Start 2
    1-3
    SOL
    Sola
  • VAR
    Varegg
    4-2
    FÖR
    Forde
  • BR2
    Brann 2
    1-2
    LYS
    Lysekloster
  • S/J
    SPRINT / JELØY
    1-0
    HLD
    Kvik Halden FK
  • OST
    Ostsiden
    0-1
    DRO
    Drobak-Frogn
  • HOL
    Holmen
    0-6
    MFK
    Moss FK
  • KRA
    Krakeroy
    0-3
    O-H
    Orn-Horten
  • SS2
    Sarpsborg Sparta 2
    1-2
    VES
    Vestfossen
  • ODD
    Odd BK III
    0-2
    ULL
    Ullern
  • STR
    Stromsgodset IF 2
    3-2
    OPP
    Oppsal IF
  • VAL
    Valdres FK
    1-2
    RA2
    Raufoss IL 2
  • LYN
    Lyn
    2-2
    KOR
    Korsvoll
  • LOS
    Lokomotiv Oslo
    0-4
    EID
    Eidsvold Turn
  • SPJ
    Spjelkavik
    2-0
    AA2
    Aalesund 2
  • G-L
    FK Gjovik-Lyn
    3-2
    FRI
    Frigg Oslo FK
  • OS
    Os
    0-1
    BRA
    Brattvag
Alla resultat
Eller anslut via

Genom att logga in, registrera dig eller koppla konto till Facebook, Google eller Twitter bekräftar du att du är myndig.

Eller anslut via

Genom att logga in, registrera dig eller koppla konto till Facebook, Google eller Twitter bekräftar du att du är myndig.

Återställ lösenord
Avbryt
Logga in
Eller anslut via

Genom att logga in, registrera dig eller koppla konto till Facebook, Google eller Twitter bekräftar du att du är myndig.

Registrera dig
Eller anslut via

Genom att logga in, registrera dig eller koppla konto till Facebook, Google eller Twitter bekräftar du att du är myndig.

Glömt lösenord