Italien - Serie D 17/18 - Statistik och oddsjämförelser

Inga matcher hittades för de kommande två veckorna

Spelschema
Grupp
#
Lag
M
V
O
F
Mål
P
Form
Nästa
 
1
US Vibonese Calcio
USV
US Vibonese Calcio
34
22
10
2
67:24
76
  • V
  • V
  • V
  • V
  • V
2
Asd Troina Calcio
ASD
Asd Troina Calcio
34
24
4
6
59:28
76
  • F
  • F
  • V
  • V
  • V
3
Asd Nocerina 1910
ASD
Asd Nocerina 1910
34
20
9
5
50:20
69
  • F
  • F
  • O
  • O
  • V
4
Ercolanese 1924
ERC
Ercolanese 1924
34
19
7
8
58:33
64
  • F
  • V
  • O
  • V
  • V
5
Igea Virtus Barcellona
IGE
Igea Virtus Barcellona
34
18
6
10
43:25
60
  • V
  • V
  • F
  • V
  • V
6
Acr Messina
ACR
Acr Messina
34
14
11
9
57:39
53
  • V
  • V
  • V
  • O
  • O
7
Ssd Citta Di Gela
SSD
Ssd Citta Di Gela
34
13
13
8
56:46
52
  • O
  • O
  • O
  • V
  • V
8
Ssd Acireale Calcio 1946
SSD
Ssd Acireale Calcio 1946
34
14
9
11
47:45
51
  • O
  • V
  • O
  • O
  • F
9
Gelbison Vallo D L
VDL
Gelbison Vallo D L
34
11
14
9
36:42
47
  • F
  • O
  • O
  • V
  • V
10
Asd Portici 1906
ASD
Asd Portici 1906
34
12
6
16
35:44
42
  • V
  • F
  • O
  • F
  • O
11
Asd Calcio Cittanovese
ASD
Asd Calcio Cittanovese
34
11
9
14
43:46
42
  • V
  • F
  • O
  • F
  • O
12
Asd Sancataldese Calcio
ASD
Asd Sancataldese Calcio
34
11
7
16
40:41
40
  • F
  • F
  • F
  • F
  • O
13
Asd Roccella
ROC
Asd Roccella
34
10
8
16
41:49
38
  • V
  • O
  • V
  • V
  • O
14
US Palmese 1912
PAL
US Palmese 1912
34
11
10
13
47:54
37
  • V
  • V
  • V
  • F
  • O
15
ASC Ebolitana 1925
EBO
ASC Ebolitana 1925
34
6
12
16
32:50
30
  • F
  • O
  • F
  • F
  • F
16
Palazzolo
PAL
Palazzolo
34
5
10
19
26:53
25
  • F
  • F
  • F
  • F
  • F
17
Paceco 1976
PAC
Paceco 1976
34
6
3
25
30:74
20
  • F
  • F
  • F
  • O
  • F
18
Isola Capo Rizzuto
ICR
Isola Capo Rizzuto
34
2
6
26
15:69
12
  • F
  • F
  • F
  • F
  • F
Grupp 1
#
Lag
M
V
O
F
Mål
P
Form
Nästa
 
1
Aurora Pro Patria 1919
AUR
Aurora Pro Patria 1919
2
1
1
0
3:1
4
  • V
  • O
  • V
  • V
  • V
2
AC Gozzano
ACG
AC Gozzano
2
1
1
0
2:0
4
  • F
  • O
  • V
  • F
  • V
3
Virtus Vecomp Verona
VVV
Virtus Vecomp Verona
2
0
0
2
1:5
0
  • F
  • F
  • F
  • V
  • V
Grupp 2
#
Lag
M
V
O
F
Mål
P
Form
Nästa
 
1
Albissola 2010
ALB
Albissola 2010
2
1
1
0
6:4
4
  • F
  • V
  • O
  • V
  • V
2
Rimini FC 1912
RIM
Rimini FC 1912
2
1
1
0
6:5
4
  • V
  • O
  • F
  • V
  • F
3
Ssd Vis Pesaro 1898
SSD
Ssd Vis Pesaro 1898
2
0
0
2
1:4
0
  • F
  • F
  • V
  • F
  • V
Grupp 3
#
Lag
M
V
O
F
Mål
P
Form
Nästa
 
1
US Vibonese Calcio
USV
US Vibonese Calcio
2
2
0
0
6:1
6
  • V
  • V
  • V
  • V
  • V
2
FC Rieti
FCR
FC Rieti
2
0
1
1
1:2
1
  • F
  • O
  • O
  • O
  • V
3
Potenza Calcio
POT
Potenza Calcio
2
0
1
1
0:4
1
  • F
  • O
  • O
  • V
  • F
Alla tabeller
Omgång 0
  • ACG
    AC Gozzano
    1-3
    USV
    US Vibonese Calcio
  • AUR
    Aurora Pro Patria 1919
    4-0
    ALB
    Albissola 2010
  • IMC
    Imolese Calcio
    1-0
    FOR
    Forli FC
  • ERC
    Ercolanese 1924
    0-3
    IGE
    Igea Virtus Barcellona
  • CAM
    ACD Campodarsego Calcio
    3-4
    ASD
    Asd Arzignano Valchiampo
  • ASD
    Asd Lanusei Calcio
    2-0
    NUO
    Nuorese Calcio 1930
  • USP
    US Pergolettese 1932
    1-0
    USD
    US Darfo Boario
  • SAN
    Ssd Unione Sanremo
    0-2
    FCP
    FC Ponsacco 1920
  • SSM
    SS Matelica Calcio Asd
    2-0
    PIN
    Asd Pineto Calcio
  • SSD
    Ssd Albalonga Calcio
    3-1
    ASD
    Asd Trastevere 1909
  • CAV
    Cavese 1919
    3-1
    TAR
    Taranto FC 1927
  • ASD
    Asd Troina Calcio
    1-3
    IGE
    Igea Virtus Barcellona
  • COM
    Como 1907
    3-2
    CAL
    Calcio Chieri 1955
  • IMC
    Imolese Calcio
    2-2
    SAN
    Asd Sangiovannese 1927
  • CAS
    Casale FBC
    1-1
    VAR
    ASD Varesina Calcio
  • ACL
    AC Lumezzane
    2-3
    USD
    Usd Ciserano
  • CAS
    Acd Castelvetro
    0-2
    MEZ
    Mezzolara Calcio
  • RIG
    Rignanese
    0-2
    SCA
    Scandicci
  • SAN
    San Nicolo Notaresco
    2-1
    SSD
    Ssd Jesina Calcio
  • ASD
    Asd Turris Calcio
    2-0
    AVE
    AS Aversa Normanna
  • PAL
    US Palmese 1912
    3-0
    EBO
    ASC Ebolitana 1925
  • SSV
    San Severo
    1-2
    NEF
    Nerostellati Frattese
  • SCC
    SC Caronnese 1927
    2-4
    CAL
    Calcio Chieri 1955
  • FOR
    Forli FC
    0-0
    USF
    US Fiorenzuola 1922
Omgång 3
  • ALB
    Albissola 2010
    2-0
    SSD
    Ssd Vis Pesaro 1898
  • ACG
    AC Gozzano
    0-0
    AUR
    Aurora Pro Patria 1919
  • FCR
    FC Rieti
    1-2
    USV
    US Vibonese Calcio
Omgång 2
  • VVV
    Virtus Vecomp Verona
    0-2
    ACG
    AC Gozzano
  • SSD
    Ssd Vis Pesaro 1898
    1-2
    RIM
    Rimini FC 1912
  • USV
    US Vibonese Calcio
    4-0
    POT
    Potenza Calcio
Alla resultat
Eller anslut via

Genom att logga in, registrera dig eller koppla konto till Facebook, Google eller Twitter bekräftar du att du är myndig.

Eller anslut via

Genom att logga in, registrera dig eller koppla konto till Facebook, Google eller Twitter bekräftar du att du är myndig.

Återställ lösenord
Avbryt
Logga in
Eller anslut via

Genom att logga in, registrera dig eller koppla konto till Facebook, Google eller Twitter bekräftar du att du är myndig.

Registrera dig
Eller anslut via

Genom att logga in, registrera dig eller koppla konto till Facebook, Google eller Twitter bekräftar du att du är myndig.

Glömt lösenord